Wynik badań hormonalnych i wygaśnięcie czynności jajników

Proszę o pomoc w następującej sprawie: jestem w wieku 45 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 27 marca br. Zrobiłam badanie usg z którego wynika, że nastąpiło wygaśnięcie czynności hormonalnej jajników według opinii lekarza wykonującego usg. Wykonałam badania hormonalne. Wyniki: TSH - 0,620 uIU/ml, FT4 - 0,86 ng/dl, anty-TPO 0,30 IU/ml, FSH - 27,72 mIU/ml, Prolaktyna 9,71 ng/ml. Czy to znaczy, że moje jajniki całkowicie obumarły. Nie ukrywam, że chciałabym jeszcze miesiączkować. Proszę o wsparcie.

Witam.
Poziom FSH może świadczyć o menopauzie.
Czy masz objawy typu: "uderzenia gorąca do głowy" lub "nocne, zlewne poty"
Jeśli tak - to objaw około menopauzalny, czyli naturalne wygasanie czynności jajników.
Pozdrawiam.

Brakuje jeszcze poziomu estradiolu, tak aby odpowiedź była pełniejsza. W dodatku w razie potwierdzenia menopauzy łatwiej będzie dobrac stosowną terapię zastępczą.
Jeśli natomiast ma Pani jeszcze plany rozrodcze to najistotniejsze byłoby wykonanie badania AMH.