Wynik badań hormonalnych w 21. dniu cyklu

Witam. Robiłam badania hormonalne w 21 dniu cyklu: TSH - wynik 2,0 [0.27-4,2], progrsteron 21,95 ng/mL [faza lutealna 1.7-28], oraz prolaktyna 34,3 ng/mL [4,79 - 23,3]. Czy progesteron,mimo iż jest w normie nie jest zbyt niski? Martwi mnie podwyższona prolaktyna (staramy się z mężem o dziecko). Czy tak podwyższony wynik może stanowić problem? Dodam ,że badania były robione na czczo, po niecałych 2 godzinach od przebudzenia (9 rano), po źle przespanej nocy. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik progesteronu jest w normie. Podwyższony poziom prolaktyny wymaga dalszej diagnostyki. Proszę koniecznie z wynikami udać się do lekarza ginekologa lub endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. A czy było wykonywane badanie nasienia u partnera?