Wynik badań hormonów tarczycy i witaminy D3

Witamina D3 metabolit 25(OH) 22,1 ng/ml Niedobór 100 ng/ml TSH, Ft3, Ft4 w normie, anty-TPO podwyższone 18,96 przy normie 5,61. O czym świadczy wynik z wit D3?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niepokojące jest podwyższone anty TPO ponieważ może to świadczyć o autoimmunologicznym podłoży choroby tarczycy lub zlokalizowanych w okolicach przytarczyc odpowiedzialnych min za stężenie wapnia. Witamina D jest także bardzo ważna w tym przypadku. Jej poziom jest znacznie obniżony. Sugerowałbym skonsultować otrzymane wyniki z endokrynologiem.