Wynik badań IgG i IgM a chlamydia trachomatis

Witam. mam pytanie odnosnie chlamydia trachomatis.skierowanie do zrobienia badan(IgG i IgM)dostałam od endokrynologa i byłam pewna że nic nie wykryje az do chwili gdy otrzymałam wyniki.... IgG (s73) to 47,6 (obecne- badanie wykonane metoda CLIA) natomiast IgM (s75) to tylko 1,5 (nieobecne- metoda ELISA). jak mam interpretowac wyniki i czy powinnam sie leczyc? mam TO czy nie mam i czy nieswiadomie moglam zarazic partnera? lub on mnie? powinnam sie leczyc u ginekologa czy endokrynologa?

Aleksander Ropielewski

Nie jest Pani obecnie zarażona chlamydią, natomiast miała Pani w przeszłości kontakt z bakterią. Leczenie może prowadzić każdy lekarz, który potrafi leczyć zakażenia Ch.trachomatis