Wynik badań kręgosłupa 44-latki
Proszę o interpretację.Zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów,spłycenie fizjolog.lordozy,zwężenie przestrzeni m-kręgowej C-5,C6,zaostrzenie krawędzi trzonów lędźwiow.zwężenie szpary między trzonami L4,L5,Th11-Th12 z osterofitami na krawędzi na tych poziomach.MR:szeroka centralna wypuklina krążka międzykręg.L4,L5 uciskający worek oponowy wewnątrz kanałowo bez cech konfliktu,zwężająca prawy otwor miedzykręgowy z modelow.korzenia nerwowego odc.wewnątrzotworowym.centralna wypuklinaL3L4L5S1

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.