Wynik badań krwi w kierunku boreliozy i przed wykonaniem zabiegu chirurgicznego

Wykonałam badanie na boleriozę,robiąc oprocz tego badania do wykonania zabiegu chirurgicznego podaje wyniki i proszę o interpretację wyniku z góry dziękuję przeciwcialła w kl IgG 1,75u/ML ,zakres normalny<12Uml,zakres wątpliwy 12-18U/ml,wynik pozytywny>18/U/ml.Przeciw ciała IgM 1,46u/ML ,eynik normalny<12U/ml,zakres wątpliwy12-18U/ml,wynik pozytywny 18U/ml

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Powyższe wyniki są w granicach normy i nie wskazują na infekcję krętkiem Borrelia. Jednakże, ze względu na istnienie tzw "okienka serologicznego", jeżeli objawy kliniczne nakazują podejrzewać boreliozę, badanie należy powtórzyć za kilka tygodni. Powinien o tym zadecydować lekarz po zbadaniu pacjenta. Pozdrawiam