Wynik badań MRI głowy

Witam.Kilka dni temu otrzymalam wyniki badan MRI glowy w ktorych wyszlo iz:migdałki móżdzku wypuklaja sie do otworu wielkiego czaszki na glebokosc 6mm-malformacja rozwojowa Arnold Chiari typ 1. W obrebie plata ciala modzelowatego pojedyncze drobne pasma hyper-T2,obraz MR niejednoznaczny-drobne pasma malacji? nieco poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa- Robina? Czy jest to cos groznego?

Witam serdecznie,

Na Pani pytanie powinien odpowiedzieć neurolog lub neurochirurg podczas konsultacji w gabinecie.

Pozdrawiam.