Wynik badań na toksoplazmozę w ciąży

Czy mogłabym prosić o "fachową" interpretację wyników badań na toksoplazmozę w ciąży? Toxo IgM 0,21 IU/ml Non-React. (do 1 wynik niereaktywny; od 1,1 wynik reaktywny) Toxo IgG 46,8 IU/ml Reactive (0,0-7,5 wynik niereaktywny; 7,5-10,5 wynik niejednoznaczny; od 10,5 wynik reaktywny). Czy mam rozumieć, że przechodziłam już w przeszłości toksoplazmozę i jestem na nią odporna w ciąży? Czy poziom przeciwciał lgG jest na odpowiednim poziomie czy jest podwyższony i muszę powtórzyć badanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki świadczą o przebytej toxoplazmozie w przeszłości. Najlepiej jest powtórzyć badanie z oznaczeniem awidności przeciwciał.