Wynik badań pod kątem medycyny sportowej

Witam Odebrałem wyniki badań pod kątem medycyny sportowej od kilku lat regularnie uprawiam biegi i cwiczenia fizycznez doć duzym obciażeniem organizmu. \wykonałem badania i okazało się że \CK wynosi 2311 gdzie wszystkie inne badania krwi oraz elektrolity , zelazo i fibrynogen w normie, \ekg dobre, co w takim przypadku państwo proponujecie. Mężczyzna 27 lat 180cm/94kg zadnych komplikacji ze zdrowiem. Trenuje 4-5 dni w tyg ok 1h

Witam Pana,

Duży wysiłek fizyczny może prowadzić do wzrostu poziomu kinazy kreatynowej w wyniku uszkodzenia mięśni szkieletowych. Najprawdopodobniej zbyt intensywnie Pan ćwiczy. Proponuję tygodniowy odpoczynek i ponowne oznaczenie CK. Wynik powinien wrócić do normy. Warto w przyszłości nieco zmniejszyć intensywność wysiłku, tak, by nadmiernie nie przeciążać mięśni.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz