Wynik badań profilaktycznych markerów nowotworowych

Dobry wieczór. Dziś odebrałam wyniki badań profilaktycznych markerów nowotworowych dla kobiet. CEA wynosi 5,42, czy ten wynik mówi już o nowotworze,czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy to jeszcze o niczym nie świadczy? Pozdrawiam Magdalena

Nie znam powodów pobierania tych badań - nie potrafię więc odpowiedzieć! Marker CEA nie jest charakterystyczny dla tylko jednego nowotworu! Wynik 5,42 nie jest w stanie postawić jakiejkolwiek diagnozy! Proszę na spokojnie omówić sprawę z lekarzem pierwszego kontaktu! zż