Wynik badań przy chorobie Hashimoto i przybieraniu na wadze pomimo diety i aktywności fizycznej

Proszę o interpretację wyników. Insulina na czczo: 1,7 (zakres ref 2,6-24,9), wapń całkowity: W NORMIE, HbA glikolowana: W NORMIE, PTH: 28,76 (zakres ref: 15,0-24,9). Czy zaniżony poziom insuliny jest powodem do obaw? Czy zawyżone PTH przy praw. poziomie Ca świadczy jedynie o niedoborze wit D. Badania zlecono w celu zidentyfikowania przyczyny tycia mimo diety i akt. fiz. Od 15 lat choruję na Hashimoto. Choroba jest leczona (TSH 0,6, AntyTpo podwyższone, bardzo podwyższone TG, fT3, fT4 w normie).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obniżony poziom insuliny wymaga rozszerzenia diagnostyki. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty endokrynologa.