Wynik badań TSH i spadek masy ciała

Witam serdecznie!Bardzo proszę o informację. Moje wyniki badań TSH to 0,552 zakres 027-4.2 Bardzo proszę o interpretacje moich wyników badan Dodam,ze mam apetyt a w ostatnim czasie nastąpił duży spadek masy ciała.

Szanowny Panie,

W chwili obecnej wartość TSH mieści się jeszcze w zakresie wartości prawidłowych, jednakże opisywane przez Pana objawy są charakterystyczne dla nadczynności tarczycy (spadek masy ciała przy wzmożonym apetycie). Proszę oznaczyć kontrolnie TSH za ok 2-3 tygodnie, jeśli ulegnie obniżeniu, konieczna będzie dalsza diagnostyka, m.in. oznaczenie fT3 i fT4 we krwi i ew. konsultacja endokrynologiczna (w przypadku nadczynności tarczycy wskazane jest m.in. usg tarczycy oraz oznaczenie poziomu przeciwciał) celem ustalenia przyczyny nadczynności (przyczyn może być wiele). W chwili obecnej poziom TSH jest w normie, aczkolwiek proszę trzymać "rękę na pulsie" i skontrolować hormony ponownie za około 2-3 tygodnie. Warto również wykonać kontrolne ekg. W nadczynności tarczycy jest skłonność do tachykardii, czyli przyspieszonej akcji serca.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz