Wynik badań w kierunku rozpoznania tocznia

Witam proszę o interpretacje wyników badań P/p jądrowe ANA2 test kompleks profil-1(ICD:021) NRNP/Sm. Ujemny Sm ujemny SSb ujemny SSa dodatni Scl70 ujemny Jo-1 ujemny P/p centromerowe ujemny Ds DNA m.ślad P/p histonowe ujemny P/p rybosomalne ujemny Badanie były robione w kierunku rozpoznania tocznia .

Witam serdecznie. Bardziej szczegółowe badania podtypów przeciwciał przeciwjądrowych są pomocne w precyzyjnym rozpoznaniu poszczególnych chorób autoimmunizacyjnych. Potwierdzenie obecności przeciwciał SSa może wskazywać na zespół Sjogrena.