Wynik badania ANA1 i ANA2 po dwóch poronieniach

Po 2-gim poronieniu wykonałam badanie przeciwciał przeciwjadrowych. Wynik ANA1 dodatni, ANA2 dodatni-stwierdzono obecność przeciwcial w mianie 1:5120 dających na komórkach hep2 obraz świecenia ziarnisty i chromosomów. Czy mogło to być przyczyną utraty ciąży? Jakie są dalsze rokowania odnosnie ciazy? Nie mam żadnych objawów chorobowych tocznia ani innych charakterystycznych chorób. Przeciwciała kardiolipidowe w normie. Wizytę u ginekologa mam dopiero za miesiąc. Czy udać się tez do reumatologa?

Można skonsultowac sie z reumatologiem ale i tak przy następnej ciazy mozna zastosowac heparyne drobnoczasteczkowa. Nalezy jednak wczesniej wykonac kilka badan w tym badania genetyczne. Pozdrawiam.