Wynik badania anty-TG a choroba Gravesa-Basedowa

Dzień dobry, otrzymałam wynika badania anty-TG. Wynosi on 26,95. Czy to świadczy o chorobie Gravesa-Basedowa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, wynik ten z dużym prawdopodobieństwem wyklucza autoimmunologiczną chorobę tarczycy, ale badaniem wykonywanym w kierunku diagnostyki choroby G-B jest przede wszystkim ocena stężenia przeciwciał anty-TSHR.