Wynik badania anty TPO 124

Witam. Zrobiłam badania anty TPO i otrzymałam wyniki..norma to 34 a ja mam 124..o czym to może świadczyć? wszystkie inne badania mam w normie..TSH w górnej granicy

Magdalena Mroczek

Witam, podwyższenie antyTPO może świadczyć o chorobie Hashimoto albo Gravesa i Badedowa. Podwyższenie antyTPO, nieprzekraczające kilkuset, może też wystąpić u osób zdrowych. W celu różnicowania i diagnostyki niezbędne będzie prawdopodobnie przeprowadzenie dodatkowych badań, które może zlecić endokrynolog.