Wynik badania anty-TPO poza skalą laboratoryjną

Anty-TPO poza skalą laboratoryjną (więcej niż 1300 przy normie do 60), dodatnie ANA. TSH 1,224 uIU/ml 0,550-4,780, fT3 3,28 pg/ml 2,30-4,20, fT4: 1,34 ng/dl 0,89-1,76. Anty-TG 46 przy normie 60. Do badania skłonił mnie wynik ANA 1:320 (poza normą), świecenie homogenno-plamkowe. W drodze jest ANA-BLOT (w tym anty-Sm i anty-dsDNA). Co to może być i co z tym robić? Mam ataki lęku panicznego, holter 950 PVC dziennie, objawy depresji, jestem senna, pojawiają się LINIJNE WYBROCZYNY na plecach i ramionach (w drodze test na Bartonellę). Od lat lekarze mówią mi, że jestem zdrowa (nie widzieli jeszcze ANA i AntyTPO - nawet nie zlecili),że to nerwica/depresja. Inne złe wyniki: poranny aldosteron 60% ponad norma, kortyzol 50% ponad norma (o g. 16 już w normie dla tej godziny), renina (100% ponad norma) i trójglicerydy (ciśnienie uregulowane). Zdrowi ludzie zazwyczaj mieszczą się w normach, a nie są daleko za nimi w tym wieku... Proszę o wypowiedź reumatologa, endokrynologa lub immunologa.

Dzień dobry,

Z uwagi na podane przez Panią wyniki i objawy wymaga Pani diagnostyki szpitalnej. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do szpitala.. Proszę nie zapomnieć wziąć ze sobą wyników badań, aby pokazać lekarzowi. Przy takich wynikach nie będzie problemu z otrzymanie skierowania na dalszą diagnostykę i leczenie w warunkach szpitalnych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz