Wynik badania Beta HCG <0.100 mIU/Ml

Mam 29 lat. Nurtuje mnie pytanie czy nie za wcześnie wykonałam badanie na zawartość Beta HCG we krwi? 9.11.2009 dostałam miesiączkę, która trwała 4 dni w piąty dzień cyklu 13.11.2009 współżyłam z partnerem, dodam iż nie zabezpieczyłam się w żaden sposób, nie brałam pigułek.

28.11.2009 zrobiłam test ciążowy z apteki taki na zawartość HCG w moczu, test wyszedł negatywnie, po czym za kilka minut dostałam krwawienie, to krwawienie było takie jak podczas okresu i trwało 3 dni. Przed tym krwawieniem tylko trochę bolał mnie brzuch, a zawsze mam potworne bóle prze miesiączkowe.

Zdziwił mnie fakt, że dostałam miesiączkę z ośmiodniowym wyprzedzeniem, gdyż zawsze miałam 28 dniowy cykl. Może to przez stres przed niechcianą ciążą. Sama nie wiem czy te zaburzenia nie są spowodowane odstawieniem pigułek, których nie biorę już od trzech cykli. Nie choruję na żadną chorobę. Zaskoczona tak wczesną miesiączką postanowiłam zrobić test na zawartość Beta HCG we krwi, który wykonałam 3.12.2009 wynik wyszedł następująco <0.100mIU/ml.

Czy istnieje możliwość, że pospieszyłam się z tymi badaniami krwi? A tamte krwawienia to nie miesiączka tylko np: poronienie? Nie jestem teraz gotowa na ciążę...Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania...

29 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Krwawienie nie było raczej spowodowane odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych. Test z krwi dalby już wynik pozytywny, gdyby zaszła Pani w ciążę. Nie było to również poronienie. Testy wyszłyby w takim układzie pozytywne (również ten z krwi, wykonany już po krwawieniu). Przyczyna tak przyspieszonego krwawienia leży prawdopodobnie w zaburzeniach hormonalnych. Jeśli sytuacja się powtórzy, powinna Pani koniecznie zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam serdecznie!