Wynik badania bilirubiny a żółte kąciki oczu i paznokcie

Mam 23 lata. Byłam dzisiaj na badaniu bilurubiny, na które wysłała mnie koleżanka, bo zauważyła że mam żółte kąciki oczy i paznokcie. Moje wyniki to: wynik w surowicy 1,4 mg/dl; dalej jest napisane jeszcze zakres ref. i podane są kolejno dwie wielkości: 0,17 i 1,30. Co to oznacza? Oczywiście przeszukałam internet i wyszukałam, że norma to ok 1,1. Ale wiele osób ma podwyższone nawet do 3. Powinnam udać się do lekarza? Czy te podwyższenie jest tak nieznaczne, że lekarz mnie wyśmieje?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto udać się do lekarza, który zinterpretuje badanie w oparciu o występujące objawy kliniczne. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.