Wynik badania bilirubiny i żółtaczka u noworodka

Mam pytanie mój syn który skończy 20.06. trzy miesiące nadal walczy z zółtaczką wynik z tamtego tygodnia to bilirubina całkowita 40 umol/l. Z 15.04 ma wynik bilirubiny całkowitej 138 umol/l. Mial robione usg brzucha i jest wszystko dobrz Jest karmiony piersią. Lekarze twierdza że mam go nadal karmic piersią i że zółtaczka zniknie, wyniki morfologi i moczu ma dobre. Pediatra stwierdził ze ma za niskie żelazo 51ug/dl bo poleciła zeby dawac mu zelazo i witamine c. Czy moze miec tak dlugo zółtaczk

Wykluczy należy wszelkie infekcje m. in. osłuchowo płuca i mocz na posiew. Czasami Żółtaczkę wywołuje samo karmienie piersią. Można spróbować odstawić dziecko od piersi (włączyć mieszanki sztuczne) (Pani w tym czasie ściąga pokarm w celu utrzymania laktacji). Jeżeli poziom bilirubiny spadnie, może okazać się konieczne pozostanie na pokarmie sztucznym.