Wynik badania biopsji tarczycy u 41-latki

Witam, Miałam robioną biopsja tarczycy. Wynik badania: nieliczne rozproszone normotypowe tyreocyty, w tle koloid. Materiał skąpokomórkowy o obniżonej wartości diagnostycznej. Czy wszystko jest w porządku? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! Beata

Dzień dobry,

Wyniki nie wskazują na nic nietypowego, aczkolwiek lekarz opisujący badanie sugeruje, że , pobrany materiał może nie być do końca diagnostyczny. Niewykluczone, że zmiana, która miała być poddana biopsji nie została precyzyjnie "trafiona igłą" i pobrano materiał np. z jej "sąsiedztwa" lub ilość zaaspirowanego do igły materiału była niewystarczająca i dostały się tam tylko komórki zdrowej części tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz