Wynik badania cholesterolu i krwi

Witam!Mam 40lat wzrost 155cm waga 80kg otrzymałam wynik cholesterol całkowity w surowicy(l99) 255mg/dl,cholesterol Hdl w surowicy(K01) 50mg/dl,Triglicerydy w surowicy 492mg/dl,Cholesterol LDL-wyliczany(K03) Triglcerydy>350 mg/dl.To już mój drugi wynik po 3miesiącach jest coraz wyży i biorę leki na obniżenie z tego co widzę poprawy nie ma.Czy to nic poważnego?

Wysoki poz Trójglicerydów to raczej kwestia w diecie w której jest zbyt dużo cukru i węglowodanów. Lek na to nie pomoże aż tak.