Wynik badania cholesterolu i trójglicerydów a ryzyko choroby wieńcowej

Witam, mam 24 lata Cholesterol LDL 44 mg/dl, Triglicerdydy w surowicy 243 mg/dl.. pozostała reszta w normie. Wyczytałam na internecie, że może to być choroba wieńcowa, zaczełam się tym niepokoić, a nie mam możliwości skonsultowac tego z lekarzem gdyż przebywam obecnie za granicą.. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Sam nieprawidłowy wynik trójglicerydów i cholesterolu, szczególnie w tak młodym wieku, nie oznacza jeszcze choroby wieńcowej. Jest to raczej sygnał alarmowy dla organizmu, mówiący o tym, że celem pogorszenia stanu zdrowia należy koniecznie zadbać o prawidłową dietę, aktywność fizyczną i ogólną higienę życia składającą się na tzw. zdrowy styl życia. Szczególnie ważne jest spożywanie dużej ilości warzyw, owoców, olejów roślinnych, orzechów i tłustych ryb - które pomogą w normalizacji frakcji cholesterolu we krwi. Jak będzie Pani miała możliwość po zastosowaniu się około 3 miesiące do odpowiednich zmian w stylu życia warto powtórzyć badania i jeżeli nadal będą nieprawidłowości to wtedy udać się do lekarza.