Wynik badania cytologicznego 28-latki

Dzień dobry. Otrzymałam dziś badanie cytologiczne. Proszę o interpretacje: Ocena techniczna rozmazu - odpowiedni do oceny. Ogólny stan rozmazu - nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Interpretacja - zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją). Wynik ujemny. Co oznacza ten stan zapalny? Czy mam się udać do ginekologa?

Witam. Wynik badania nie jest groźny. Oznacza najprawdopodobniej przebytych w ostatnim czasie stan zapalny szyjki macicy. Wynik powinien hej rzec ginekolog.