Wynik badania cytologicznego 30-letniej osoby do analizy

Mam pytanie odnośnie wyników cytologii. " obraz cytologiczny w granicach normy. Inne zmiany nienowotworowe. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Obecne nieliczne komórki metaplastyczne z zaznaczonymi zmianami odczynowymi." Lekarz powiedział, że wszystko ok, niepokoją mnie jednak te komórki metaplastyczne. Czy powinnam powtorzyc badanie czy faktycznie to nic groźnego?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju, jeżeli lekarz oceniający badanie nie zalecił kontrolnej cytologii kolejną proszę wykonać za około rok czasu.