Wynik badania cytomegalii w 28 tygodniu ciąży

Witam, obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży. W 8 tygodniu mialam robione badania na cytomegalię (przeciwciała)- niestety lekarz nie zauważył, że wynik niedotarł. We wrześniu mój obecny lekarz (po zmianie) wyszukał wynik IgM- 18,20 czyli wątpliwy. Skierowano mnie na badanie IgG, które wynosiło 233,2 czyli wysokie (25 tydzień ciąży). Po czym awidność w 28 tygodniu ciąży wyniosła 56,42%. Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie. Bardzo proszę o interpretację wyników. Nie ukrywam, że bardzo martwię się o moje maleństwo i czy do zakażenia doszło gdy już byłam w ciąży.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien ocenić specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę. Jeśli jednak wynik IgM jest wątpliwy, powinna Pani powtórzyć badanie.