Wynik badania czasu protrombinowego a bolesność nóg

Witam! Zaniepokoił mnie wynik badania czasu protrombinowego 9,5 sek. wszystkie pozostałe wyniki w tym zakresie są w normie: wskaźnik protrombiny 106 %, APTT 33,1 sek., Ratio 1,00, D-dimery 187,00 ng/ml, Fibrynogen 234,31. Nadmieniam, że odczuwam dolegliwości bólowe kończyny dolnej po długotrwałej jeździe samochodem oraz mam niewielkie zasinienie na łydce. Bardzo dziękuję za ewentualną sugestię co do dalszego postępowania. Serdecznie Pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

Na pewno taki wynik przy opisywanych objawach wymag aposzerzenia diagnostyki w celu wykluczenia żylnej choroby zatorowo zakrzepowej. Prosze zgłosić się do internisty. SUgeruję wykonanie badania USG doppler naczyń żylnych kończyn dolnych.