Wynik badania DNA HPV u 28-latki

Witam, odebrałam dzisiaj wynik badania DNA HPV i brzmi on następująco: Wykryto DNA wirusa HPV, genotypy 16, 42. Wynik badania wskazuje na obecność niskiego poziomu DNA wirusa HPV o genotypie 42 w badanym materiale klinicznym. Co to dokładnie oznacza? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

ze przewaza genotyp 16, proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa, o badaniu bedziemozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie terapeutyczne.