Wynik badania dopplera żył i zespół stopy cukrzycowej

Dzień dobry --moje pytanie brzmi :czy tata 84 lat,ma zespół stopy cukrzycowe (od ponad roku cukier w normie (mierzony 2 razy dziennie ,przed i po posiłku też w normie)jednak badanie Dopplera(robione rok temu) wykazuje obustronne liczne zwężenia miażdzycowe w FSA w tym zwężenia krystaliczne ,zaburzony przepływ w t.podkolanowej.Po stronie prawej brak przepływu w t.piszczelowej tylnej i przepływ śladowy w t.piszcz. przedniej. w rozpoznaniu miażdżyca . Stopa pr.rana -zapalenie. Jak to leczyć?

Witam serdecznie, leczenie stopy cukrzycowej niedokrwiennej powikłanej owrzodzeniem jest trudne i nader częto kończy się amputacją. Proponuję kontakt z Oddziałem Angiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie profesora Rafała Niżankowskiego, ul. Skawińska 8 - lekarze oddziału wykonują zabiegi angioplastyki tętnic goleni pacjentów z całej Polski. Zabieg taki zwiększa napływ krwi i umożliwia wygojenie owrzodzenia. Proszę dzwonić do Poradni Chorób Naczyń, tel.: +48 12 430 52 66 wew. 249. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog