Wynik badania echa serca i powiększony przedsionek i lewa komora

Badanie echa serca LVDD5,9 IVS1,3 PWDT1,3 LA5 Ao3,4 RV3,4 EF22% WNIOSKI powiekszony lewy przedsionek i lewa komora cechy uogolnionej hipokinezy miesnia lew kom spontaniczny katrast w lew kom LVdP/568mmHg/s restrykcyjny typ naplywu do lew kom umiarkowana niedomykalnosc zastawki mitralnej i trojdzielnej osierdzie sladowa ilosc plynu w worku osierdziowym cechy nadcisnienia plucnego SPAP ok 60mmHg zyla glowna dolna 2,3cm nieruchoma oddechowo czy jest to bardzo zle nie rozumiem czy EF sie poprawi

Szanowny Panie - sam wynik echo bez pozostałych danych dotyczących Pana chorób jest trudny do interpretacji. Jednakże opis przez Pana zamieszczony świadczy o istotnych zmianach w sercu i znacznym upośledzeniu jego kurczliwości - jeśli do tej pory nie był Pan diagnozowany kardiologicznie należy to szybko uczynić.