Wynik badania echa serca u 68-latka

Proszę o konsultacje Echa serca.Przerost mięśnia lew komory.Śladowe niedomykalności obu ujść a-v,Zaburzenia kurczliwości jak wyżej.Wymiar lew komory roz.38 mm, sk.28 mm, gr tylnej ściany lew komory roz.12 mm, sk16 mm, gr przegrody międzykomorowej roz.12 mm, sk17 mm,Wym lew przedsionka 35 mm, wym pra komory 26 mm, wym aorty: 32 mm, FS 30, frakcja wyrz 60%.Zastawka aortalna 7 mmHg,Zastawka mitralna 3 mmHg, fala zwrotna śladowa.Zastawka trójdzielna-fala zwrotna śladowa.Jestem mężczyzną,lat 68.

W badaniu z nieprawidlowości zwraca uwage przerost mieśnia lewej komory . Taki obraz najczęściej jest związany z nadcisnieniem tętniczym. Pozostale parametry sa w normie