Wynik badania echa serca z powodu bólu klatki piersiowej

mam 27 lat. jestem kobietą. zrobiłam sobie echo serca prywatnie, bo bardzo mnie bolało w klatce piersiowej.w wyniku echa serca jest napisane :" mała niedomykalność mitralna. mała niedomykalność pnia płucnego". pokazałam to lekarzowi. wyśmiał mnie...a ja chce tylko wiedzieć, czy coś mi jest, czy nie. jeśli nie, to bardzo dobrze, a jeśli tak, to chce to wyleczyć! i życ bez tych bólów i duszności, z tętnem minimum 90 uderzeń na sekundę..

Witam. Tego typu niewielkie zmiany w obrębie zastawek serca nie mają znaczenia klinicznego - szacuje się są obecne u około połowy osób w populacji. Jeśli jednak Pani spoczynkowy puls wynosi 90 i odczuwa Pani objawy w postaci napadów kołatania serca czy duszności wskazane jest wykonanie holtera ekg.