Wynik badania EEG

Proszę o interpretację wyniku badania EEG, mój wiek 32 lata: "Opis badania: Czynność podstawowa alfa o częstości 8-9 Hz i amplitudzie do 35 uV z nałożonym rytmem szybkim, niskonapięciowym. Na tym tle w czasie HW rejestruje się liczne, rozsiane fale wolne theta oraz wyładowania w postaci wysokonapięciowych fal wolnych delta, bez ogniskowości. Orzeczenie: mierne zmiany napadowe uogólnione, występujące w czasie HW." Badanie było związane z dwoma krótkimi napadami nocnymi, w odstępie 2 miesięcy (ale po niewielkiej ilości alkoholu). Z góry dziękuję za odczytanie wyniku.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Badanie EEG jest specjalistycznym badaniem, w interpretowaniu którego największe doświadcznie posiadają neurolodzy. Proszę udać się do specjalisty.