Wynik badania EEG 18-letniej osoby do analizy

Co może oznaczać ten zapis badania EEG? Zapis wykonany w warunkach rutynowych. W zapisie dominuje rytm podstawowy alfa o częstotliwości 9,5 Hz i amplitudzie 38 mV z nakładającym się rytmem szybkim betha o częstotliwości 13,9 Hz i amplitudzie 23 mV. Na tym tle zarejestrowano po HW pojedyncze fale o częstotliwości 2,7 Hz i amplitudzie 46 mV zlokalizowane w okolicach czołowych. Rz zachowana FS bez wpływu na zapis Orzeczenie: zapis podraznieniowy Czy moze to byc padaczka?

Piotr Jurczyk

Zmiana aktywności elektrycznej mózgu w postaci fal wolnych po próbie prowokacyjnej hiperwentylacji (HW) świadczy o tendencji tej okolicy do nieprawidlowych wyładowań, jednak bez korelacji tego wyniku z objawami klinicznymi żadne konkretne rozpoznanie, w szczególności padaczki, nie może zostać postawione. Pozdrawiam.