Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania EEG 28-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację badania EEG. Zapis z pogr. normy z nieznacznie zaburzoną aktywn. podstawową RZ obecna Fs- widoczne wodzenie rytmów Hw przez usta i nos - nasila aktywność fal alfa Obecna aktywność niskonapięc. fal beta, o częst. 13-30HZ przeważająca w odprow. czołowych oraz gr. średnionapięc. fal alfa o częst. 9-12Hz głównie w odprowadzeniach znad tyłomózgowia. W odprow. czołowo centralnych z przewagą po stronie prawej widoczne pojedyńcze i w niewielkich grupach fale theta, o częst. 6-7Hz
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy