Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania EEG 28-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację badania EEG. Zapis z pogr. normy z nieznacznie zaburzoną aktywn. podstawową RZ obecna Fs- widoczne wodzenie rytmów Hw przez usta i nos - nasila aktywność fal alfa Obecna aktywność niskonapięc. fal beta, o częst. 13-30HZ przeważająca w odprow. czołowych oraz gr. średnionapięc. fal alfa o częst. 9-12Hz głównie w odprowadzeniach znad tyłomózgowia. W odprow. czołowo centralnych z przewagą po stronie prawej widoczne pojedyńcze i w niewielkich grupach fale theta, o częst. 6-7Hz
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety