Wynik badania EEG mamy po operacji tętniaka

Witam, mam prośbę o interpretację wyniku EEG mojej 52-letniej mamy. Mama jest po operacji tętniaka, która odbyła się ponad rok temu. Pierwszy kontrolny wynik zapisu EEG był dobry i bez żadnych zastrzeżeń, lecz kolejny zrobiony tydzień temu budzi niepokój. Podam opis oraz orzeczenie. OPIS: czynność podstawowa o prawidłowej organizacji przestrzennej, w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z fal alfa12Hz o amplitudzie do 13uV i serii niskonapięciowego rytmu beta. R.Z. obecna . We wszystkich odprowadzeniach rejestruje się czynność szybką o wrzecionowatym układzie polekową. Na tym tle w prawej okolicy skroniowej rejestruje się dość liczne , po kilka i pojedyńcze fale 4-5 Hz o amplitudzie tła wymieszane z niskonapięciowymi, pojedyńczymi, nielicznymi falami ostrymi . Hiperwentylacja i Fotosymulacja nie aktywują eeg . ORZECZENIE: Zapis nieprawidłowy . Zmiany niewielkiego stopnia w prawej okolicy skroniowej pod postacią fal wolnych i pojedynczych ostrych, Czynność podstawowa zmodyfikowana farmakologicznie. Dodam, że mama od miesiąca zażywa leki na menopauzę i mam także pytanie - czy leki te mogły wpłynąć na wynik badania?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań mamy z jej lekarzem prowadzącym, który dysponując całą dokumentacją medyczną mamy, będzie mógł najlepiej ocenić jej stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl