Wynik badania EEG przy bólach głowy

Witam, proszę o jak najszybszą interpretację opisu EEG. W zapisie dominuje rytm podstawowy fala o częstotliwości 10,2 Hz i amplitudzie 29,8 uV w odprowadzeniach potylicznych z nakładającym się rytmem szybkim betha o częstotliwości 20,1 Hz i amplitudzie 18. Doskwiera mi ból głowy.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

By móc zintepretować prawidłowo zapis EEG, potrzebna jest znajomość obrazu klinicznego, przyczyn wywkonania badania oraz warunków podczas badania (czy np. zapis był wykonany po nieprzespanej nocy). Czy są przyjmowane jakieś leki na stałe, zwłaszca nasenne, uspakajające.

W diagnostyce bólu głowy najważniejsze są badania obrazowe. EEG jest badaniem uzupełniającym i w większości przypadków tylko na jego podstawie w wymienionej diagnostyce, nie można postawić ostatecznego rozpoznania.

Serdecznie pozdrawiam!