Wynik badania EKG przy nadciśnieniu

Do kardiologa pytanie. Z powodu nadcisnienia wykonalem ekg z opisem orraz usg bez zmian echo serce struktualne prawdlowe. Ekg lewogram patologiczny rytm zatokowy miarowy 78/min niespecyficzne zmiany okresu repolaryzacji komor. Rr 160/100 hr65/min. Objawy skaczace cisnienie . Co oznacz zapis ekg? Nie mam dusznosci ale czuje w nocy nie raz kolatanie.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie choroby przewlekłe! Jaka historia medyczna w kierunku chorób serca i naczyń? Co do nocnych objawow konieczne jest założenie holtera ekg