Wynik badania EMG rąk 63-letniej osoby do analizy

Wczoraj otrzymałam wynik badania EMG rąk,który brzmi: Badanie wykazało uszkodzenie nerwów pośrodkowego prawego i lewego na odcinku przechodzącym przez nadgarstek-cieśń umiarkowana.Nerwy łokciowy prawy i lewy bez elektrofizjologicznych cech uszkodzenia.Co należy zrobić,żeby poprawić ten obecny stan oraz do kogo się z tym problemem udać.Dziękuje za odpowiedź.

Szanowna Pani, przytoczyny wynik badania świadczy o zespole cieśni nadagrstka. Powinna Pani zgłosić się na konsultację do ortopedy, który na podstawie wywiadu oraz badania ustali dalsze postepowanie. Przede wszystkim jednak oceni jaki sposób leczenia w Pani przypadku i na tym etapie choroby będzie dla Pani najkorzystniejszy (leczenie zachowawcze czy operacyjne). Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy.