Wynik badania EMG u 36-letniej osoby

Witam co oznacza wynik EMG: niewielkiego stopnia ukszodzenie aksonalne wł.ruchowych n.pośrodkowego prawego. Poza tym przewodzenie czuciowe i ruchowe prawidłowe. Nie stwierdzam cech elektrofizjologicznych uszkodzenia aksonalno-komórkowego. Czy ból a raczej kłucie prawej strony kręgosłupa szyjnego przy silnym skręcie głowy może powodować takie uszkodzenia? Czy może to być SLA?

Trudno jednoznacznie sie wypowiadać na podstawie jedynie badania EMG należałoby dokładnie ocenić stan neurologiczny, powtórzyć EMG w innej pracowni

SLA rozpoznaje się na podstawie badania EMG, objawów klinicznych i badania neurologicznego. Badanie EMG/ENG obejmuje tzw 4 piętra ukałdu nerwowego, a więc bardzo rozbudowanego. Badanie to musi obejmowac nerwy kończyn gornych i dolnych oraz badanie mieśni ksobnych i dystalych kończyn górnych, dolnych tułowia i języka. Nawiasem mówiąc w SLA nerwy n ie wykazują zaburzeń przewodzenia, chyba że jest inna tego przyczyna. W ropzpoznaniu niezbędne jest też badanie neurologiczne, które musi wykazywac objawy uszkodzenia górnego i dolnego neuronu ruchowego.
Dosyc to skomplikowane, dlatego takich rozpoznań, ani nawet sugestii nie stawia się przez internet, na podstawie 3 zdań.