Wynik badania endometrium i badania immunohistochemicznego

witam , prosze o interpretację wyniku badania : 1.endocervix z ogniskową epidermizacją ,płat endometrium z cechami wydzielania.płat antypowego nabłonka wielowarstwowego płaskiego z cechami HSIL(CIN-3) .WYKONANO BADANIA IMMUNOHISTOCHEMICZNE :P 16( ); kI67( NA CAŁEJ GRUBOŚCI NABŁONKA ) 2.eNDOMETRIUM Z CECHAMI WYDZIELANIA 3.Ektocervix z cechami infekcji wirusowej HPV.

Witam. Wynik badania wskazuje na obecność dysplazji dużego stopnia będącej zmianą przednowotworową raka szyjki macicy. Aby zapobiec transformacji zmiany konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia pod kierunkiem ginekologa.