Wynik badania gastroskopowego 38-latka do analizy

Mam pytanie co oznacza wynik gastroskopii : gastritis chronica activa gradus minoris antralis - 2 oraz błona śluzowa trzonu żołądka mozaikowana z drobnymi wybroczynami w atrum zaczerwieniona

Witam.
Wynik świadczy o przewlekłym aktywnym zapaleniu błony śluzowej żołądka o małym stopniu w okolicy wpustu żołądka. Nic strasznego. Mogą występować niewielkie dolegliwości bólowe, czasem nudności i zgaga. Można spróbować leku z grupy inhibitorow pompy protonowej, można dostać w aptece bez recepty. Bierze się rano na czczo przed jedzeniem. Powinno pomóc. Proszę się także pokazać u osoby, która zlecala badanie. Pozdrawiam i życzę zdrowia