Wynik badania ginekologicznego u 66-latki

Macica o wym54x34mm, podwójna warstwa endometr,szer. do 4mm W trzonie macicy dość liczne hypoechogeniczne obszary lite, śr. do 19mm mogace odp. zmianom mięśniakowatym.W rzucie jajników nie uwidoczniono podejrzanych zmian ogniskowych. Ztoga Doygnasa wolna. W sierp. miałam diagnostyczne wyłyżeczk. jamy macicy wynik hist.pat. dobry. Czy konieczne jest otwarcie i zaszycie brzucha po którym 7-21 dni życia. Czy mogę jeszcze pożyć parę m-cy. Rozp. N85.8/89.00/W11. Przerost endometrium. Bardzo dzk. za

Robert Markowski Ginekologia

Jeżeli wynik badania hist - pat był dobry- to skąd rozpoznanie -przerost endometrium. Czy "coś" Pani pominęła??