Wynik badania guza esiczo-odbytniczego

Witam.Mama otrz.wynik bad.guza zgiecia esiczo-odb. "Adenocarcinoma partim mucinosum coli G2 (M-8140/3).Infiltratio carcinomatosa tunicae muscularis priopriae incipiens(M-8010/3).Noduli lymphatici sine matastasibus (M-00100).Margines chir. bez nacieku raka. pT2 N0 MAC B1 W odl.4 cm od 1-nej linii cięcia płasko-wypukły owrz.guz śr.3 cm.16 punkcik. węzłów chł. (15 wyc. 8 bl.).Lekarz pow., że nie widzi potrzeby chemii.Chciałabym jednak upewnić się i prosiłabym Pana o Pańską opinię i jaki to stopień.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc się wypowiedzieć konieczne jest poznanie większej ilości informacji które zapewne posiada lekarz prowadzący leczenie. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego lub zabrać całą dokumentację i udać się do innego lekarza onkologa.

Lekarz, który Panią leczy ma rację, wydaje się ( na podstawie opisu badania histopatologcznego ) , że nie ma potrzeby dodatkowego leczenia, choć powinna Pani być regularnie co 6 miesięcy kontrolowana.