Wynik badania HBS w 11. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 11tc, lekarz zlecił mi szereg badań i jedno z nich antygen hbs wyszedł 3656,56 S/CO czy jest możliwy taki wynik? Dodam, że w dzieciństwie byłem szczepiona trzykrotnie na zapalenie wątroby typu B. Wynik wskazywałby na badanie przeciwciał, ale wyraźnie pisze, że to antygen hbs i takie też miałam zlecone.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obecność we krwi antygenu HBs jest dowodem na zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B. Jeśli był to test przesiewowy, wskazane jest wykonanie testu potwierdzenia na obecność antygenu HBs. Proszę nie zwlekać, tylko jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który prowadzi ciążę.