Wynik badania histopatologicznego 26-letniej kobiety do analizy

Witam. Co oznacza wynik badania histopatologicznego - drobne fragmenty endocervix oraz duże, polipowate fragmenty endometrium z gruczołami bez cech sekrecji. Czy mogę mieć dzieci? Czy musze sie leczyć hormonalnie? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Endocervix to prawidłowa błona śluzowa kanału szyjki macicy. Co do reszty wyniku konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i wykonanie dodatkowych badań. Po wykonaniu będzie można zdecydować o odpowiednim postępowaniu.