Wynik badania histopatologicznego 42-latki do analizy

Witam, bardzo proszę o przetłumaczenie wyników badań. 1)Erosio glandularis colli uteri in stadio inflammationis et epidermisationis. 2)Erosio glanduralis colli uteri in stadio epidermisationis. Koilocytosis. Dysplasia epitheli gradus mediocris. 3)Endocervictis
Lek. Tomasz Budlewski

Niestety opis nie jest skończony. Konieczna wizyta u lekarza ginekologa.

W wycinkach stwierdza się cechy nadżerki gruczołowej z cechami zapalenia , infekcji wirusowej HPV i dysplazji średniego stopnia nabłonka płaskiego. Stan zapalny .
Nie wiem czy to badanie dotyczy wycinków , czy czy większego materiału.
Ale chyba wycinków - bo nie ma informacji o granicach cięcia.
Trzeba wykonać konizację.
Pozdrawiam J. Faryna