Wynik badania histopatologicznego i rak śluzówki kanału szyjki macicy

Witam, odebrałam wynik badania histopatologicznego i bardzo proszę o komentarz. " Adenocarcinoma.Materiał polipowato uformowany (1,2). Punktem wyjścia raka może być śluzówka kanału szyjki macicy". W internecie znalazłam część informacji, ale co rozumiemy pod pojęciem " Materiał polipowato uformowany (1,2) i " punktem wyjścia"? Dziękuję i ... wielkie uznanie, że "JESTEŚCIE" - nawet nie zdajecie sobie sprawy ile znaczycie!!! Pozdrawiam.

Witam,
wynik opisuje gruczolakoraka w pobranym materiale polipa usuniętego podczas zapewne zabiegu ginekologicznego/operacji.
Określenie "punktem wyjścia" oznacza miejsce powstania zmiany nowotworowej, tj. zmiana powstała z komórek błony śluzowej kanału szyjki macicy.