Wynik badania histopatologicznego i rozpoznanie polipa endometrialnego

Odebrałam wynik badania histopatologicznego: rozpoznanie polip endometrialny. Polipowate fragmenty błony śluzowej jamy macicy z cechami rozrostu prostego bez atypii. Poza tym strzępki nabłonka wielowarstwowego płaskiego, fragmenty błony śluzowej kanału szyjki. Jaki proces leczenia mnie czeka i czy można to leczyć czy od razu usunąć macicę. Pozdrawiam, Mira

Witam serdecznie! Przytoczony wynik badania histopatologicznego przemawia za zmianami łagodnymi, nie będącymi stanami przedrakowymi. W obecnej sytuacji nie ma wskazań do leczenia operacyjnego. Rozrosty bez atypii leczone są zawsze zachowawczo preparatami progestagenowymi. Z tego też względu powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza prowadzącego w celu przedłożenia powyższego wyniku i rozpoczęcia leczenia. Pozdrawiam