Wynik badania histopatologicznego jelita do analizy

Jeszcze raz zadaję pytanie, ponieważ otrzymałam pełny wynik. Wyniki badania kobiety po 60-tce po operacji wycinania części jelita i badań pod kątem nowotworu. 1. węzły chłonne lymphonodulitis reactiwa - 19 węzłów 2. sine infltrationibus neoplasmatis. Naciek nowotworu obejmuje: błonę śluzową, podśluzową, warstwę mięśniową właściwą i ogniskową tkankę tłuszczową. Bardzo proszę o konkretną i szczegółową interpretacje, wyjaśnienie oraz jak należy postępować z diagnozą.

Piotr Pilarski

Na podstawie opisu mogą napisać, że w węzłach nie ma przerzutów natomiast naciek jest spory. Postępowanie może zalecić tylko lekarz prowadzący w oparciu o wywiad i badanie lekarskie.

Pozdrawiam.